Mówi, że EMDR pomaga ponownie okablować te połączenia

Mówi, że EMDR pomaga ponownie okablować te połączenia

Smith współpracuje teraz z New Haven MOMS Partnership, siecią wsparcia dla świeżo upieczonych matek i ich dzieci. Partnerstwo prowadzi kilka centrów zasobów, które oferują zajęcia z radzenia sobie ze stresem i pomoc w poszukiwaniu pracy w miejscach w całym mieście – w tym w miejscach, w których prawdopodobnie już przebywają mamy, takich jak Stop & Sklepy spożywcze.

Pierwszą rzeczą, jaką otrzymują mamy, gdy przychodzą na poradę? Pakiet świeżych pieluszek.

To prosto z kreskówki o hipnozie: ubrany na czarno szarlatan wymachuje wahadłem przed pacjentem, który po kolei pilnie obserwuje i ping-ponguje jego oczy. (Można go ścigać intonacją: „Dostajesz senny…”)

W przeciwieństwie do większości stereotypowych obrazów zmiany umysłu – „pomoc psychiatryczna, 5 centów” ktoś? – ten jest prawdziwy. Niejasny rodzaj terapii znany jako EMDR lub odczulanie i ponowne przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych zyskuje na popularności jako potencjalny sposób leczenia osób, które doświadczyły ciężkich form urazu.

Oto pomysł: osobie mówi się, aby skupiła się na niepokojącym obrazie lub negatywnej myśli, jednocześnie poruszając oczami w przód iw tył. Aby to podpowiedzieć, terapeuta może poruszać palcami z boku na bok lub może użyć stukania lub machania różdżką. Pacjentce mówi się, aby pozwoliła jej umysłowi opustoszać i zauważyła wszelkie odczucia, które mogą przyjść do głowy. Te kroki są powtarzane przez całą sesję.

Psycholog Francine Shapiro wynalazła EMDR w latach 80., kiedy zauważyła, że ​​przesuwanie oczu z boku na bok wydaje się zmniejszać występowanie jej własnych niepokojących wspomnień. Później wysnuła teorię, że trauma powoduje, że negatywne emocje są przechowywane w tej samej sieci pamięci, co niepokojące wydarzenie. Mówi, że EMDR pomaga ponownie okablować te połączenia.

Niektórzy eksperci uważają, że ruchy gałek ocznych pomagają przetasować wspomnienia, tak że gdy są ponownie przechowywane, tracą część swojej traumatycznej mocy.

„Ludzie opisują, że wspomnienia stają się mniej żywe i bardziej odległe, że wydają się bardziej w przeszłości i trudniej się na nich skupić” – powiedział w rozmowie z Scientific American Chris Lee, psycholog i praktyk EMDR z Uniwersytetu Murdoch w Australii.

„Ludzie opisują, że wspomnienia stają się mniej żywe i bardziej odległe”.

Pojawiły się kontrowersje dotyczące tego, czy część EMDR dotycząca ruchu gałek ocznych jest naprawdę konieczna. W końcu pozostała część sesji EMDR wygląda jak standardowa wizyta terapeutyczna, w której pacjent pod kierunkiem terapeuty powtarza przeszłe doświadczenia.

Niektóre metaanalizy wykazały, że EMDR nie jest lepszy niż terapia poznawczo-behawioralna dla ofiar traumy. Ale badanie z 2011 r. to porównanie osób cierpiących na PTSD, które poruszały oczami podczas EMDR, z tymi, którzy trzymali oczy zamknięte, wykazało, że osoby poruszające oczami znacznie zmniejszyły stres i mniej potu na skórze – objaw niepokoju. Stwierdzono również, że ruchy oczu przewyższają sygnały dźwiękowe i inne rodzaje bodźców.

Inni twierdzą, że prawdziwą zaletą EMDR jest to, że może działać znacznie szybciej niż bardziej tradycyjne formy terapii.

„Według Shapiro, badania pokazują, że 84 do 100 procent ofiar pojedynczych urazów nie doświadcza stresu pourazowego po trzech 90-minutowych sesjach terapeutycznych z wykorzystaniem EMDR”, zauważa nowojorska stacja radiowa WRVO.

Vincent Felitti, jeden z wiodących światowych badaczy traumy w dzieciństwie, powiedział mi niedawno, że często zalecałby swoim pacjentom EMDR zamiast konwencjonalnej psychoterapii. „Wadą skierowania jest to, że konwencjonalne podejścia, takie jak psychoterapia, są bardzo drogie i nieosiągalne dla większości ludzi” – powiedział.

Obecnie Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Międzynarodowe Towarzystwo Badań Stresu Pourazowego oraz Departamenty Obrony i Spraw Weteranów zalecają EMDR.

Wydaje się, że rośnie liczba ludzi — takich jak uchodźcy i powracający żołnierze — którzy mogliby skorzystać z szybko działającej, skutecznej terapii urazowej. Jedno z ostatnich badań wykazało, że EMDR może być skuteczny w przypadku syryjskich uchodźców przebywających w obozach. Inny odkrył, że żołnierze i weterani mogą odnieść korzyści z EMDR, chociaż terapia ekspozycji okazała się skuteczniejszą metodą leczenia w tym badaniu. W innym artykule stwierdzono, że EMDR działa lepiej niż inne terapie wśród osób otyłych, które w przeszłości przeżyły traumę.

Jak w przypadku większości zabiegów, jeden rodzaj terapii nie pomoże wszystkim. Ale niektóre typy – nawet te dziwne – mogą być bardziej pomocne, niż się wydaje.

Korzystanie z telefonów komórkowych na sali operacyjnej nie jest generalnie ograniczone, ale niektórzy eksperci twierdzą, że nadszedł czas na zasady. W wywiadach wielu opisywało znajomych i krewnych współpracowników, którzy wysyłali SMS-y z oddziału chirurgicznego. Niektórzy mówili o kolegach, którzy chowają telefon do szuflady i sprawdzają go, gdy wydaje im się, że nikt nie patrzy.

„Czasami to tylko takie rzeczy, jak zakupy online lub sprawdzanie Facebooka” – powiedział Dwight Burney, chirurg ortopeda z Albuquerque. „Problem polega na tym, że prowadzi to do rozproszenia”. Powiedział, że może to skutkować błędami medycznymi lub luźnymi procedurami bezpieczeństwa, takimi jak zapomnienie o sprawdzeniu tożsamości pacjenta.

W jednym z wydarzeń z 2011 roku anestezjolog z Teksasu został oskarżony o wysyłanie wiadomości tekstowych i e-maili podczas monitorowania pacjenta. Jej poziom tlenu spadł, czego anestezjolog rzekomo nie zauważył przez blisko 20 minut, a ona zmarła po operacji. Rodzina kobiety pozwała anestezjologa. Sprawa została rozstrzygnięta przed pójściem na rozprawę.

„To oczywiste: jeśli patrzysz na telefon, nie patrzysz na monitory”.

Takie incydenty powodują, że lekarze i grupy medyczne, w tym American College of Surgeons, American Academy of Orthopaedic Surgeons oraz lekarze, którzy opublikowali kwietniowy artykuł dla Amerykańskiego Towarzystwa Anestezjologów, ostrzegają przed telefonami na sali operacyjnej i wzywają do zasady dotyczące tego, czy i jak można z nich korzystać. Wiele osób podniosło czerwone flagi na temat potencjalnego hałasu lub rozproszenia uwagi, podczas gdy niektórzy wskazywali również na możliwe wyzwanie związane z kontrolą infekcji.

Mówią, że do niedawna ten problem nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Żadne przepisy federalne ani ogólnobranżowe środki jakości nie dotyczą ogólnie korzystania z telefonów w placówkach opieki zdrowotnej ani w sali operacyjnej. konkretnie. I żadna grupa nie śledzi, czy szpitale przyjęły zasady korzystania z telefonów komórkowych.

Ale ponieważ ludzie coraz bardziej przywiązują się do swoich telefonów, brak wskazówek może mieć poważne konsekwencje.

Zdiagnozowanie problemu jest łatwe, powiedział Peter Papadakos, profesor anestezjologii, chirurgii, neurologii i neurochirurgii na University of Rochester, który obszernie pisał na ten temat. „Kiedy wchodzimy lub zaczynamy korzystać z naszych telefonów komórkowych, oddzielamy się od rzeczywistości, w której się znajdujemy” – powiedział. „To oczywiste: jeśli patrzysz na telefon, nie patrzysz na monitory”.

Ta rzeczywistość przyciągnęła uwagę całego kraju w zeszłym roku, kiedy lekarz z nowojorskiej kliniki Yorkville Endoscopy zrobił zdjęcia telefonem komórkowym podczas operacji komika Joan Rivers, zgodnie z federalnym dochodzeniem. Operacja, zabieg gardła, nie powiodła się – wynik śledztwa nie wiązał się bezpośrednio z korzystaniem przez lekarza z telefonu – i zakończył się odcięciem dopływu tlenu do Riversa. Doznała zatrzymania akcji serca i zmarła 4 września.

„To bardzo ważne, aby zespoły chirurgiczne koncentrowały się na pacjencie podczas operacji” – powiedziała Ramona Conner, redaktor naczelna wytycznych praktyki Stowarzyszenia Pielęgniarek Okołooperacyjnych.

W 2012 r. Instytut ECRI, organizacja non-profit, która koncentruje się na jakości opieki zdrowotnej, umieściła rozpraszanie uwagi przez telefon komórkowy wśród 10 największych zagrożeń, jakie technologia może stanowić dla bezpieczeństwa pacjentów.

Ponieważ ludzie mogą sprawdzać swoje telefony zarówno pod kątem danych osobowych, jak i materiałów związanych z pracą, urządzenia mogą łatwo rozpraszać dostawców, powiedział Bob Wachter, profesor medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco i ekspert ds. bezpieczeństwa pacjentów.

„To nie różni się aż tak bardzo od wysyłania SMS-ów i prowadzenia samochodu” – powiedział. „Nie powinno być żadnych rozrywek”.

Wnoszenie telefonu do sali operacyjnej jest powszechne, powiedział Conner.

Niektóre szpitale próbowały rozwiązać ten problem. University of Rochester Medical Center wymaga od personelu wyciszania telefonów podczas pracy z pacjentami i zabrania używania telefonów do celów osobistych na wszelkich „klinicznych stanowiskach pracy”, nie tylko na salach operacyjnych.

Konkretne możliwe do wyegzekwowania dyrektywy dla O.R. nie są powszechne, ale „coraz więcej szpitali nadrabia zaległości” w opracowywaniu polityk, powiedział kardiolog Chandan Devireddy, profesor medycyny na Uniwersytecie Emory.

Nadzoruje laboratorium cewnikowania, w którym pacjenci poddawani są zabiegom kardiologicznym, i egzekwuje zasadę, że pracownicy nie mogą sprawdzać poczty e-mail ani przeglądać Internetu podczas przypadków. Co najmniej raz w roku jego dział omawia media społecznościowe i właściwe korzystanie z telefonów komórkowych.

Ale niektórzy lekarze, pielęgniarki i inni O.R. personel zwraca uwagę, że smartfony mogą zapewnić pomoc podczas opieki, umożliwiając personelowi przeglądanie informacji o pacjencie i wyników badań laboratoryjnych na bieżąco lub komunikowanie się z kolegami w innych częściach szpitala podczas operacji.

Ale trudno jest stwierdzić, czy personel medyczny zamiast tego skanuje Amazon czy Facebooka, „chyba że nagrywasz lub monitorujesz wszystkie osoby o dowolnej porze dnia” – powiedział Devireddy.

Najskuteczniejszym sposobem jest stworzenie kultury, która zniechęca do niewłaściwego rozpraszania uwagi.

Na przykład Burney, chirurg ortopeda z Albuquerque, powiedział, że jego miejsce pracy, ambulatoryjny ośrodek chirurgiczny, zabrania używania telefonów komórkowych na sali operacyjnej, ale „jest to zasada, która jest rutynowo łamana”. Powiedział, że nie widział żadnych obrażeń spowodowanych używaniem telefonu komórkowego w jego placówce i że liderzy laboratorium karzą recydywistów.

To mieszanka zalet i wad, która komplikuje wysiłki na rzecz opracowania jasnych wytycznych.

„Nie chcemy wylewać dziecka z kąpielą” – powiedział Conner. „Chcemy móc korzystać z tej wspaniałej technologii”.

„Nasza zdolność do rozwiązywania problemów związanych z opieką nad pacjentem jest znacznie szybsza” — zgodził się Devireddy. „Myślę, że pomysł wyeliminowania telefonów komórkowych jest bardzo restrykcyjny”. Zamiast tego, on i Conner powiedzieli, szpitale muszą znaleźć sposób na utrzymanie korzyści, jednocześnie nie rozpraszając personelu.

Politycy szpitali często pytają o najlepszy sposób uregulowania korzystania z telefonu, powiedział Paul Anderson, dyrektor redakcyjny ds. ryzyka i jakości bezpieczeństwa pacjentów ECRI, który często prowadzi wykłady na temat bezpieczeństwa pacjentów. Dodał, że najskuteczniejszym sposobem jest stworzenie kultury, która zniechęca do niewłaściwego rozpraszania uwagi.

Obawy o rozproszonych lekarzy nie są niczym nowym, powiedział Peter Faries, szef chirurgii naczyniowej w nowojorskim szpitalu Mount Sinai, który zauważył, że ludzie opowiadali historie o lekarzach przeglądając gazety lub czytając książki medyczne podczas pobytu na sali operacyjnej. To, co się zmieniło, powiedział, to obiekt, który oferuje potencjalne rozproszenie.

Ale Devireddy powiedział, że smartfony oferują więcej informacji, a tym samym większy potencjał dywersji. Powiedział, że ta zmiana jest powodem, dla którego szpitale nie opracowały jasnych zasad dotyczących tego, kiedy i jak lekarze powinni z nich korzystać.

Ten artykuł został opublikowany dzięki uprzejmości Kaiser Health News.

Europa mogła zainspirować pisanie Ernesta https://produktopinie.top/diabetins-max/ Hemingwaya, ale także podsyciła jego wczesną miłość do egzotycznych alkoholi. Dochodząc do siebie po obrażeniach odniesionych na froncie włoskim, przekupywał szpitalne pielęgniarki i tragarzy na koniak, Cinzano, Marsala i Chianti.

W końcu twierdził, że jest w stanie „wypić do diabła dowolną ilość whisky bez upijania się”.

Nie wszyscy możemy trzymać alkohol jak tata. W rzeczywistości jedną z głównych przyjemności i pułapek związanych z piciem jest to, że pozwala ono ludziom zrzucić kajdany normalnego ludzkiego zachowania. Ale niektórzy ludzie, jak może zaświadczyć każdy, kto był na zbyt długim przyjęciu weselnym, zmieniają się bardziej niż inni, gdy są zalani.

Dla badania opublikowanego niedawno w Addiction Research & Teoretycznie naukowcy zakwestionowali 187 par „kumplarzy do picia” – studentów, którzy często pili razem i wiedzieli, jak wygląda ich przyjaciel, gdy jest pod wpływem alkoholu. Uczestnicy zostali zapytani, ile pili i jak często, a także czy kiedykolwiek doświadczyli negatywnych konsekwencji picia, takich jak gorsze oceny, żałosny seks lub pragnienie drinka z samego rana. Poproszono ich również o opisanie, jacy są, gdy są pijani, wykorzystując cechy osobowości „wielkiej piątki”, którymi są otwartość, sumienność, ekstrawersja, ugodowość i neurotyzm. Ich koledzy następnie potwierdzili (lub zaprzeczali) tym ocenom osobowości.

Badacze pogrupowali respondentów w cztery skupiska, które nazwali zachwycającymi odniesieniami do popkultury:

1) Hemingway:

Lloyd Arnold / Wikimedia

W oparciu o historyczną niewrażliwość powieściopisarza na alkohol, kategoria ta obejmowała osoby, które zachowują się mniej więcej tak samo pijany jak trzeźwy – przynajmniej jeśli chodzi o temperament. Kiedy są trzeźwi, są z grubsza przeciętne we wszystkich pięciu wskaźnikach osobowości. Kiedy są pijani, ich poziom intelektu i sumienności (lub samodyscypliny) zmienia się mniej niż u innych ludzi.

2) Mary Poppins:

Disney

Ci ludzie są bardzo mili, gdy są trzeźwi, i pozostają bardzo sympatyczni, gdy są pijani. Ich poziom sumienności i intelektu również nieznacznie spada.

3) Zwariowany Profesor:

Obrazy uniwersalne / Getty Images

Po kilku drinkach ci ludzie stają się znacznie mniej sumienni. Przede wszystkim są zamknięci w sobie, gdy są trzeźwi, ale życie imprezy, gdy są pijani. (Naukowcy nie zmierzyli jednak, czy grają wszystkie inne postacie na wspomnianej imprezie).

4) Pan Hyde

Emilio García / Flickr

Nazwani na cześć złowrogiego alter ego dr Jekylla, ci ludzie zgłaszali duży spadek sumienności, intelektu i ugodowości, gdy są pod wpływem alkoholu. „Zgłaszali tendencję do bycia szczególnie mniej odpowiedzialnymi, mniej intelektualnymi i bardziej wrogo nastawieni pod wpływem alkoholu niż wtedy, gdy są trzeźwi, a także w stosunku do członków innych grup”.

* * *

Nie było korelacji między skupieniami a częstotliwością lub ilością picia. Ale naukowcy zauważyli coś zaskakującego, gdy przyjrzeli się konsekwencjom, które zgłaszali pijący.

Członkowie klastra Mr. Hyde mieli najwięcej problemów związanych z ich nawykami związanymi z piciem, a następnie Hemingways. Co ciekawe, w grupie Mr. Hyde’a było najwięcej kobiet.

Rygoryzm tych kategorii pozostawia wiele do życzenia – zostały one nieco arbitralnie skonstruowane na podstawie przywołanych obserwacji stosunkowo niewielkiej liczby studentów. A klastry oczywiście nie wychwytują wszystkich możliwych kombinacji zachowań pijanych. (Posłuchajmy tego dla zaspanych pijaków, którzy wylewnie układają niemożliwe do dotrzymania plany brunchu.)

Ale ważne jest, że ludzie, którzy zmieniają się najbardziej i najmniej zabawni są w pobliżu, gdy są pijani, są również najbardziej narażeni na problemy związane z alkoholem, takie jak zaciemnienia lub bójki. Sugeruje to, że „pijane osobowości” mogą być wskazówkami na temat trajektorii i natury problemów związanych z piciem.

Alkoholizm jest notorycznie trudny do sprecyzowania. Jeśli codziennie trochę pijesz, czy to problem? A co z niczym przez cały tydzień, oprócz 10 piw w sobotę? Autorzy badania mają nadzieję, że ocena „pijanych osobowości”, bardziej niż nowość, może być ostatecznie wykorzystana przez klinicystów, aby pomóc osobom z problemami pijącymi dotrzeć do źródła ich problemów:

Scroll to Top
Open chat
Need any help?